Bilety | |
---|---|
wstęp bezpłatny |
dzieci bezpłatnie do lat 7 |
Na podstawie 7 letnich doświadczeń w realizacji projektów cyfryzacji przedstawimy możliwości wykorzystania dokumentacji cyfrowej Skarbów Archidiecezji Warszawskiej w edukacji i popularyzacji wiedzy o dziedzictwie kulturowym naszego rejonu. Omówimy wybrane najcenniejsze obiekty Muzeum, ich historię oraz przybliżymy techniki cyfryzacji i wyjaśnimy, jakie działania kryją się pod danymi pojęciami.
Spotkanie organizowane w ramach Festiwalu Nauki – wstęp wolny.
Do udziału w spotkanie szczególnie zapraszamy nauczycieli.
Prowadzący spotkanie: Eryk Bunsch
Dyplomowany konserwator dzieł sztuki (Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie). Od 2000 zatrudniony w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, początkowo w Dziale Konserwacji, a od 2011 w Dziale Dokumentacji i Cyfryzacji, od 2013 kierownik Pracowni Dokumentacji Trójwymiarowej. Od 2007 roku we współpracy z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej rozwija techniki precyzyjnej dokumentacji trójwymiarowej w oparciu o skanowanie z oświetleniem strukturalnym.
Od 2011 ekspert Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów i od 2012 Narodowego Instytutu Audiowizualnego w zakresie cyfrowych technik dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego. W latach 2001-2010 prowadził zajęcia kierunkowe z konserwacji zabytków archeologicznych w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Autor i współautor wielu opracowań z zakresu konserwacji dzieł sztuki, precyzyjnej dokumentacji trójwymiarowej i archeologii.
Od 2012 do 2018 członek komitetu sterującego akcji COST TD 1201 „Colour and Space in Cultural Heritage”, a obecnie projektu „CHANGE Cultural Heritage Analysis for New Generations” Horizon 2020 grant No.81378.