ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Pokaz: Dwa szkiełka

W trakcie jednego ze star party, para uczniów poznaje historię teleskopu, pierwszych odkryć, dokonanych z jego pomocą, które pomogły nam w ustaleniu naszego miejsca w Kosmosie i tego jak dzisiejsze, zaawansowane instrumenty pozwalają nam poszerzyć wiedzę na temat otaczającego nas Wszechświata. Mają oni możliwość zobaczyć jak działają najnowocześniejsze teleskopy oraz jak... przeczytaj wszystko »
Adres
Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
ul. Armii Krajowej 13/15
42-215 Częstochowa
Śląskie
Pokaż trasę ›
pokaż na mapie
Pokaż trasę ›
Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie na TURTURi.com
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
poniedziałek
09:30 - 14:30
wtorek
09:30 - 14:30
środa
13:00 - 17:00
czwartek
09:30 - 14:30
piątek
09:30 - 14:30
Święta Godziny otwarcia
2024.12.25 (środa) x
2024.12.26 (czwartek) x

Godziny otwarcia dotyczą grup zorganizowanych.
Pokazy dla osób indywidualnych odbywają się w środy o godz. 18.00.
Prosimy o zapoznanie się z bieżącym programem pokazów na stronie Planetarium.

Bilety
normalny 19.00 PLN
ulgowy 12.00 PLN

W trakcie jednego ze star party, para uczniów poznaje historię teleskopu, pierwszych odkryć, dokonanych z jego pomocą, które pomogły nam w ustaleniu naszego miejsca w Kosmosie i tego jak dzisiejsze, zaawansowane instrumenty pozwalają nam poszerzyć wiedzę na temat otaczającego nas Wszechświata. Mają oni możliwość zobaczyć jak działają najnowocześniejsze teleskopy oraz jak największe obserwatoria badają nowe, fascynujące zjawiska i obiekty na niebie. W trakcie oglądania nieba przez teleskop widzowie wraz z bohaterami pokazu odbywają podróż do czterech księżyców Jowisza, po raz pierwszy zaobserwowanych przez Galileusza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznają również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków: Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble'a oraz wielu innych. Pokaz zawiera zapierające dech w piersiach efekty wizualne, które umożliwiają widzowi przeniesienie się w przestrzeń kosmiczną. Efekt uzupełnia ścieżka dźwiękowa nagrana przez Londyńską Orkiestrę Symfoniczną.

(Pokaz dostępny również w angielskiej wersji językowej).

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.