ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > pałace i zamki > Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego (Królikarnia) - Muzeum Narodowe w Warszawie > OPROWADZANIA W MAGAZYNACH RZEŹBY / Magazyny Studyjne rzeźby XX i XXI wieku
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

OPROWADZANIA W MAGAZYNACH RZEŹBY / Magazyny Studyjne rzeźby XX i XXI wieku

oprowadzanie kuratorskie: 2024.01.28 11:00-12:20
poziom turturi
Wizyta w Magazynach Studyjnych w Muzeum Rzeźby w Królikarni z przewodnikiem to wyjątkowa okazja aby przyjrzeć się rzeźbie XX i XXI wieku. Magazyny Studyjne nie są ani wystawą, ani typowym magazynem. Jest to wyjątkowa przestrzeń zorganizowana tak, aby każdy mógł z bliska przyjrzeć obiektom specjalnie wybranym i wyselekcjonowanym z bogatej kolekcji Muzeum Narodowego, które nie są na... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego (Królikarnia) - Muzeum Narodowe w Warszawie
ul. Puławska 113a
02-707 Warszawa
Mazowieckie
Pokaż trasę ›
pokaż na mapie
Pokaż trasę ›
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego (Królikarnia) na TURTURi.com
transport publiczny
transport publiczny
dostępność
dostępność
Bilety
normalny 15.00 PLN

Wizyta w Magazynach Studyjnych w Muzeum Rzeźby w Królikarni z przewodnikiem to wyjątkowa okazja aby przyjrzeć się rzeźbie XX i XXI wieku. Magazyny Studyjne nie są ani wystawą, ani typowym magazynem. Jest to wyjątkowa przestrzeń zorganizowana tak, aby każdy mógł z bliska przyjrzeć obiektom specjalnie wybranym i wyselekcjonowanym z bogatej kolekcji Muzeum Narodowego, które nie są na co dzień eksponowane. Jest to też wyjątkowa okazja, aby prześledzić zmiany i kierunki zachodzące w rzeźbie na przestrzeni ostatnich stu lat.

W magazynach znajdują się m.in. ekspresyjne prace Aliny Szapocznikow, zmysłowe rzeźby Augusta Zamoyskiego, awangardowe dzieło Katarzyny Kobro, eleganckie marmurowe posągi Henryka Kuny, olbrzymie drewniane stwory Jerzego Beresia, geometryczne stalowe konstrukcje Henryka Stażewskiego, surrealistyczne sztandary Władysława Hasiora oraz setki innych ważnych, niezwykłych, a niekiedy tajemniczych obiektów.

Czas trwania: ok. 80 min.
Zasady udziału: bilety w cenie 15 i 10 zł, w sprzedaży on-line od wtorku poprzedzającego wydarzenie / liczba miejsc ograniczona

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.