Bilety | |
---|---|
normalny | 50.00 PLN |
Opowieść o sportowym wejściu na ośmiotysięcznik, pokaz autorskich zdjęć z Gór Wysokich i koncert w jednym.
Zapraszamy gorąco na wyjątkowe Walentynki, spotkanie ekspedycyjno-muzyczne pt. „Sztuka Wysokiej Ścieżki” czyli „O Annapurnie, ludziach i szczytach Gór Wysokich słowem i muzyką”
Trzyczęściowy program:
CZĘŚĆ 1
SZTUKA WYSOKIEJ ŚCIEŻKI
opowieść o wyprawie na południową ścianę Annapurny I (8091 m n.p.m.) w 1991 roku
prelegent: MariuszSprutta
CZĘŚĆ 2
HIMALAJE I KARAKORUM
W OBIEKTYWIE ANALOGOWEGO APARATU
A. ludzie gór, krajobrazy, wspinanie
B. portrety himalajskich górali
fotografie: Mariusz Sprutta / oprawa muzyczna: Jig Reel Maniacs
CZĘŚĆ 3
JIG REEL MANIACS – Celtic fusion / World music
muzyka inspirowana tradycją celtycką i nie tylko
słowo wstępne i prowadzenie: Biotr Bittner
WYKONAWCY
Mariusz Sprutta – urodzony w Wągrowcu, żyje w Poznaniu a pracuje w Wielkopolsce, zawodowo służy ludziom, którzy tracą kończyny (w wypadkach, na skutek amputacji koniecznych ze względu na miażdżycę, cukrzycę, martwicę, i inne przyczyny np. nowotworowe), wspiera psychologicznie, mentalnie, organizacyjnie i administracyjnie oraz finalnie – dzięki kapitalnemu zespołowi fachowców ortopedii technicznej pomaga w zaopatrzeniu w protezy.
Studiował Geologię Glacjalną oraz Geomorfologię i Paleogeografię Czwartorzędu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach wyjechał do Azji, w której spędził blisko 10 lat, mieszkając, zwiedzając i poznając takie kraje jak Nepal, Indie, Pakistan, Bangladesz, Tajlandia, Malezja, Singapur i Indonezja.
Geolog, speleolog, polarnik, taternik i himalaista, który – poza górami Polski, Alpami i Spitsbergenem – wspinał się w Turcji, Nepalu, Indiach, Tybecie i Pakistanie, w Himalajach i Karakorum, na siedmiu ośmiotysięcznikach, a zdobył dwa: Annapurna I (8091 m n.p.m.) i Gaszerbrum II (8035 m n.p.m.), oba samotnie, bez tlenu, a ten drugi w stylu alpejskim. Jest także czynnym muzykiem, grającym muzykę inspirowaną tradycją celtycką okraszoną jazzem, funkiem i chill-outem; liderem i managerem zespołu Jig Reel Maniacs.
JRM – Jig Reel Maniacs
Jig Reel Maniacs (JRM) to trzydziestotrzyletnia formacja, inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty ze zróżnicowanymi aranżacjami, nawiązującymi do wielu trendów muzycznych; grupa instrumentalistów, która świadomie i z doświadczeniem, prezentuje różnorodne i ciekawe brzmienia, oparte na bogatym instrumentarium. W dwóch słowach: Celtic fusion.
Skład zespołu:
Michał Tadeusz Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – irlandzki flet drewniany poprzeczny;
Michał Mazur – low/high whistles, dudy, dudaire dubh i inne instrumenty dęte;
Dobrochna Surma – skrzypce;
Filip Wyrwa – perkusja;
Hubert Łapa – realizacja dźwięku, technika
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew.