Bilety | |
---|---|
wstęp bezpłatny |
Zapraszamy na Koncert Wowakin Trio w ramach cyklu Wirujący Pl. Małachowskiego, z programu EtnoPolska. Koncert będzie tłumaczony na PJM oraz z audiodeskrypcją na żywo.
Wowakin Trio – (Paula Kinaszewska, Bartlomiej Wozniak and Mateusz Wachowiak) to warszawski skład, który wykonuje taneczną muzykę tradycyjną inspirowaną melodiami z regionu Mazowsza, Radomszczyzny, Kielecczyzny, ucząc się od starszego pokolenia wiejskich muzykantów. Oprócz tradycyjnego instrumentarium – skrzypiec, harmonii, bębna – usłyszymy tu też bardziej awangardowe aranżacje na banjo. Zespół został doceniony podczas konkursów Nowa Tradycja, Mikołajki Folkowe czy przeglądu Womex 2017.
Wowakin nagrał materiał na 3 album - znajduje się na nim zarówno muzyka tradycyjna, jak i aranżowana, własne autorskie kompozycje i flirt z minimalistycznym jazzem. Muzycznie znajdziemy się na Mazowszu, w Opoczyńskiem, Łowickiem, na Radomszczyźnie. Specjalne znaczenie ma podróż muzyczna na wschód po rubieżach Polski - na styku polsko-białorusko-ukraińskim. Z tych właśnie stron pochodzą rodzinne melodie zawarte na płycie.
Wowakin i Goście
Tym razem trio Wowakin zaprosiło do współpracy Piotra Zabrodzkiego - jazzmana, awangardowego improwizatora, znanego z poczucia humoru, łamania schematów i wielu projektów muzycznych, który zagra oberki na syntezatorach. Grę jego cechuje swobodne poruszanie się w różnych konwencjach muzycznych od impro- elektro do folku i muzyki tradycyjnej.
Piotr Zabrodzki – Pianista, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista. Współtwórca wielu zespołów muzycznych, m. in. Cinq G, Warszawskie Combo Taneczne. Jako pianista akompaniował takim artystom jak Zbigniew Wodecki, Bohdan Łazuka. Jako wokalista wykonawca m. in. repertuaru patriotycznego, radio emituje śpiewane przez niego „Serce w plecaku” czy „Piosenkę o mojej Warszawie”. Jako multiinstrumentalista i kompozytor współpracował z czołowymi postaciami światowej awangardy, m. in. z Tatsuya Yoshida, Kazuhisa Uchihashi, Clayton Thomas. Koncertował promując polską kulturę w wielu krajach, m. in. w Japonii, USA, Brazylii, Korei, Chinach.
Drugą gościnią jest Marta Maślanka - wybitna cymbalistka i perkusjonalistka. Jej nastrojowe, wyrafinowane cymbały słychać na ścieżkach dźwiękowych wielu polskich i zagranicznych filmów.
Marta Maślanka współpracuje z najsłynniejszymi polskimi kompozytorami: m.in. Michałem Lorencem (nagrała m.in. ścieżkę dźwiękową do filmu Bandyta, z jej wielokrotnie nagradzanym Tańcem Eleny), Janem A.P. Kaczmarkiem (na jego zaproszenie wzięła udział w nagraniu muzyki do filmu Niewierna, towarzysząc The Hollywood Studio Symphony w Los Angeles), Krzesimirem Dębskim, Pawłem Mykietynem, Ablem Korzeniowskim, Bartłomiejem Gliniakiem, Łukaszem Targoszem czy Hadrianem Tabęckim.