ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > muzea i galerie > Stara Synagoga - Muzeum Historyczne Miasta Krakowa > Miasto żydowskie, czyli spacerem wśród synagog - spacer miejski z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Miasto żydowskie, czyli spacerem wśród synagog - spacer miejski z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji

spacer: 2024.06.28 16:00
poziom turturi
Muzeum Krakowa zaprasza na spacer miejski z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”. „Miasto żydowskie” w Kazimierzu zapoczątkowało kilka rodzin zamieszkałych na niewielkim obszarze w miejscu dzisiejszej Synagogi Starej w drugiej połowie XIV wieku. W ciągu trzech wieków rozrosło się do terenu obejmującego 1/5 całego... przeczytaj wszystko »
Adres
Stara Synagoga - Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
ul. Szeroka 24
31-053 Kraków
Małopolskie
Pokaż trasę ›
pokaż na mapie
Pokaż trasę ›
Stara Synagoga na TURTURi.com
transport publiczny
transport publiczny
platforma e-biletowa
platforma e-biletowa
Bilety
wstęp bezpłatny

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer miejski z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”.

„Miasto żydowskie” w Kazimierzu zapoczątkowało kilka rodzin zamieszkałych na niewielkim obszarze w miejscu dzisiejszej Synagogi Starej w drugiej połowie XIV wieku. W ciągu trzech wieków rozrosło się do terenu obejmującego 1/5 całego Kazimierza, zamkniętego w obrębie dzisiejszych ulic św. Wawrzyńca, Wąskiej, Józefa, Estery, Miodowej i Dajwór.

Dziś te ulice wyznaczają popularną trasę dla turystów zwiedzających Kraków, bo prowadzą szlakiem siedmiu synagog kazimierskich. Proponuję spacer tą trasą z informacjami, jakich przeciętny turysta raczej nie usłyszy: dlaczego nazwy ulic na Kazimierzu takie jak Józefa, Jakuba, Estery, Izaaka nie są poprzedzane przymiotnikiem „święty”, „święta”, od czego pochodzą nazwy Kupa, Miodowa, Lewkowa i jakie legendy wiążą się z niektórymi kazimierskimi synagogami.

Osoba prowadząca: Anna Jodłowiec - Dziedzic (asysta: Elżbieta Lang)
Start spaceru: Stara Synagoga (ulica Szeroka 24)
Czas trwania: 2 godziny.
Limit miejsc: 10 osób
Udział bezpłatny.

Konieczność rezerwacji:
Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang, e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109/ 691-377-437
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426-50-60
Spotkanie inkluzywne skierowane głównie do młodzieży oraz osób dorosłych niewidomych i słabowidzących. Możliwa asysta z przystanku tramwajowego.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.