ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > muzea i galerie > Brama Poznania ICHOT - Poznańskie Centrum Dziedzictwa > Radykalne oblicze Warty - zwiedzanie ekspozycji połączone ze spacerem na zewnątrz
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Radykalne oblicze Warty - zwiedzanie ekspozycji połączone ze spacerem na zewnątrz

zwiedzanie z przewodnikiem: 2024.08.11 16:00
poziom turturi
Co miała wspólnego koronacja Bolesława Chrobrego z jednym z największych wylewów Warty? Czy malownicze zakole rzeki może być zabójcze? Czy most może być winny powodzi? W historii Poznania rzeka nie raz udowadniała, że woda jest żywiołem, którego nie wolno lekceważyć – dowiedzmy się, jak wpływała na kształt miasta!  Odbiorcy:  Dla kogo: dla młodzieży i dorosłych ... przeczytaj wszystko »
Adres
Brama Poznania ICHOT - Poznańskie Centrum Dziedzictwa
ul. Gdańska 2
61-123 Poznań
Wielkopolskie
Pokaż trasę ›
pokaż na mapie
Pokaż trasę ›
Brama Poznania ICHOT na TURTURi.com
transport publiczny
transport publiczny
dostępność
dostępność
audioprzewodnik
audioprzewodnik
kawiarnia
kawiarnia
sklep z pamiątkami
sklep z pamiątkami
sesja zdjęciowa
sesja zdjęciowa
platforma e-biletowa
platforma e-biletowa
Bilety
normalny 28.00 PLN
ulgowy 22.00 PLN
rodzinny 60.00 PLN maks. 5 osób, w tym maks. 2 osoby dorosłe + dzieci do 18. r.ż.
grupowy 20.00 PLN

Co miała wspólnego koronacja Bolesława Chrobrego z jednym z największych wylewów Warty? Czy malownicze zakole rzeki może być zabójcze? Czy most może być winny powodzi? W historii Poznania rzeka nie raz udowadniała, że woda jest żywiołem, którego nie wolno lekceważyć – dowiedzmy się, jak wpływała na kształt miasta! 

Odbiorcy: Dla kogo: dla młodzieży i dorosłych 

Start: hol Bramy Poznania 

Zapisy telefoniczne: 61-647-7634 

Czas trwania: 90-120 minut 

Dostępność: Ekspozycja Bramy Poznania znajduje się na dwóch piętrach. Do sal można dostać się schodami lub windą, która znajduje się w holu głównym. Aby skorzystać z windy, należy poprosić o wsparcie pracowniczkę lub pracownika Zespołu Obsługi Klienta. Na ekspozycji winda znajduje się w salach Gród i Złoto. Przejście do kolejnej sali poprzedza szklana kładka zawieszona na wysokości drugiego i trzeciego piętra. W każdej sali znajdują się pufy oraz przenośne krzesełka. Ekspozycja kończy się korytarzem w kształcie zygzaka, którego ściany są lustrami lub szybko zmieniającą się animacją. Spacer odbywa się także w przestrzeni miasta bez barier architektonicznych, mogą tu być nierówności terenu takie jak bruk i krawężniki. 

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.