ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Japońska fala – Dzień 2

wykład: 2024.09.08 12:30-14:00
poziom turturi
Japońska fala – Dzień 2 weekendu ze sztuką japońską w Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu. Sztuka Azji Wschodniej jest obecna w kolekcjach naszego muzeum od początku jego istnienia. Niemal tak samo długo jest też eksponowana. Nic więc dziwnego, że pozostaje istotnym problemem badawczym pod względem konserwatorskim, historycznym i artystycznym. Właśnie tym... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu - Muzeum Narodowe w Poznaniu
ul. Góra Przemysła 1
61-768 Poznań
Wielkopolskie
Pokaż trasę ›
pokaż na mapie
Pokaż trasę ›
Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu na TURTURi.com
transport publiczny
transport publiczny
dostępność
dostępność
platforma e-biletowa
platforma e-biletowa
Bilety
normalny 10.00 PLN

Japońska fala – Dzień 2 weekendu ze sztuką japońską w Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu.

Sztuka Azji Wschodniej jest obecna w kolekcjach naszego muzeum od początku jego istnienia. Niemal tak samo długo jest też eksponowana. Nic więc dziwnego, że pozostaje istotnym problemem badawczym pod względem konserwatorskim, historycznym i artystycznym. Właśnie tym zagadnieniom zostanie poświęcony weekend ze sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni w Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu.

Jego ukoronowaniem będzie wyjątkowe spotkanie z japońskim zespołem konserwatorskim z Kibi Conservation Studio for Cultural Objects, który w ramach projektu finansowanego przez Fundację Sumitomo, pracuje nad XII-wieczną rzeźbą Buddy z naszych zbiorów.

Niedziela (8.09) Stan zen

godz. 12:30
Czy konserwacja rzeźby buddyjskiej jest jak medytacja?
Niedziela – Jedyna okazja do spotkania z japońskim zespołem konserwatorskim z Kibi Conservation Studio for Cultural Objects (Saitama, Japonia) pracującym nad XII-wieczną rzeźbą Buddy ze zbiorów MNP. (Prace wykonywane w ramach projektu finansowanego przez Fundację Sumitomo).

Konserwatorzy opowiedzą o obiektach z laki, przybliżą zarówno tradycyjne japońskiej wierzenia, jak i japoński buddyzm, wyjaśnią zaskakujące różnice w rodzimym i zachodnim podejściu do konserwacji oraz przedstawią przebieg dotychczasowych prac nad „poznańską” rzeźbą Buddy.

Prowadzenie: Joanna Koryciarz-Kitamikado, Takao Makino z Kibi Conservation Studio for Cultural Objects, Saitama, Japonia.

Spotkanie w języku polskim i języku japońskim tłumaczonym na język polski.

Bilety na weekend ze sztuką japońską:
10 zł – bilet jednodniowy lub 15 zł – bilet dwudniowy

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.