ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > muzea i galerie > Galeria ARSENAŁ > WOKÓŁ AWANSU SPOŁECZNEGO – oprowadzanie Magdy Szcześniak po wystawie Patryka Różyckiego
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

WOKÓŁ AWANSU SPOŁECZNEGO – oprowadzanie Magdy Szcześniak po wystawie Patryka Różyckiego

oprowadzanie kuratorskie: 2024.09.21 12:00
poziom turturi
Serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenie w ramach wystawy Patryka Różyckiego Namaluj mnie w tej pracy – oprowadzanie z Magdą Szcześniak. WOKÓŁ AWANSU SPOŁECZNEGO 21.09.2024 (sobota), godz. 12: 00 Galeria Arsenał w Białymstoku ul. A. Mickiewicza 2, 15-222 Białystok wstęp wolny Badany narzędziami socjologicznymi awans społeczny uwidacznia się przede wszystkim w ruchu -... przeczytaj wszystko »
Adres
Galeria ARSENAŁ
ul. Adama Mickiewicza 2
15-222 Białystok
Podlaskie
Pokaż trasę ›
pokaż na mapie
Pokaż trasę ›
Galeria ARSENAŁ na TURTURi.com
transport publiczny
transport publiczny
Bilety
wstęp bezpłatny

Serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenie w ramach wystawy Patryka Różyckiego Namaluj mnie w tej pracy – oprowadzanie z Magdą Szcześniak.

WOKÓŁ AWANSU SPOŁECZNEGO

21.09.2024 (sobota), godz. 12:00
Galeria Arsenał w Białymstoku
ul. A. Mickiewicza 2, 15-222 Białystok
wstęp wolny

Badany narzędziami socjologicznymi awans społeczny uwidacznia się przede wszystkim w ruchu - wspinaniu się w górę drabiny społecznej, migracji do miejsca oferującego większe możliwości. Jednak awans dziejący się raczej niż dokonany, możliwy do zmierzenia i precyzyjnego ujęcia w formie zdobytych dyplomów lub poziomu zarobków, w pierwszej kolejności przeżywany jest emocjonalnie: osoby awansujące odczuwają radość i podekscytowanie, strach i wstyd, gniew i nadzieję. Podczas oprowadzania Magdy Szcześniak zastanowimy się nad możliwościami wizualnego oddania związanych z awansem emocji w medium malarskim.

dr Magda Szcześniak – kulturoznawczyni i historyczka kultury. Wykłada w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i kieruje specjalizacją „Kultura wizualna". Szczególnie interesują ją polityki reprezentowania klas społecznych i konfliktów klasowych, a także praktyki wizualnego konstruowania tożsamości – w życiu codziennym oraz sztuce. Autorka książek Normy widzialności. Tożsamość w czasach transformacji (2016), Poruszeni. Awans i emocje w socjalistycznej Polsce (2023) oraz współautorka dwutomowej publikacji Kultura wizualna w Polsce (2017). Stypendystka Fundacji Fulbrighta, Narodowego Centrum Nauki, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka Nagrody Naukowej „Polityki" w dziedzinie nauk humanistycznych (2017).

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.