Bilety | |
---|---|
wstęp bezpłatny |
Zapraszamy na piąty slam filozoficzny!
Organizatorzy: Młyny Rothera x Tupot Poetycki
Współorganizator: Fundacja Myślowisko
Partnerzy: SLAM.ART.PL x Instytut Filozofii i Socjologii PAN
A jakże! Po tematyce drogi i podróżowania, tym razem niech myśli spróbują dogonić światło! Oczywiście, pamiętamy: fizycy mówią, że to niemożliwe, ale myślenie filozoficzne nie z takie podejmowało sprawy. A więc, jak się rzekło, „lux”! To w filozofii stary temat, podobnie jak „droga” jeden z najstarszych, które niepokoją właściwie ludzi wszystkich czasów i kultur. Czy można jeszcze coś o tym powiedzieć dziś, od siebie, we własnej tonacji i z własnej perspektywy? Spróbować podchwycić tę (nie)możliwość, falować razem z nią, dać się ponieść z dala od tego, co wszyscy dobrze wiemy o świetle, o czym się uczyliśmy, co wypada powiedzieć? A może warto się narazić i rzucić promienie tam, dokąd jeszcze nigdy nie padły? Rzucić się w światło i stanąć na scenie młyńskich przestrzeni? Jako fenomen? Jako gwiazda? Jako promyk? Zapraszamy.
Zapisz się jako slamerka/slamer i sprawdź swoją filozoficzną wrażliwość, wyobraźnię i błyskotliwość, rywalizując z innymi mistrzami! Albo też przyjdź w roli widza, ciesz się intelektualną zabawą! Każdy Slam filozoficzny to okazja do przemyśleń zarówno dla zawodników, którzy biorą udział w filozoficznej rywalizacji, jak i dla publiczności, która przysłuchuje się i wybiera swoich faworytów. Czekamy na Wasze wystąpienia i filozoficzne pomysły! Pamiętajcie: bez czytania, za to z ciałem i duszą pełną myślenia, które potrafi przekonać, zachwycić, a może nawet zarazić!
Przyjdź i wsłuchaj się w prezentowane przez slamerów i slamerki przemyślenia!
Zwycięski slamer/slamerka otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł.
Spotkanie poprowadzą Zuzanna Szmidt i Daniel R. Sobota.
O cyklu
Projekt filozoficznego slamu ma nieco odmienny charakter niż dotychczasowe Myślowiska, czy klasyczne SLAMY Poetyckie. Chodzi o spotkanie osób, które nie muszą mieć żadnych akademickich kompetencji filozoficznych, ale które budują filozoficzne koncepcje – czyniąc to dla samej potrzeby i radości filozofowania, oddając je w ręce publiczności, która zgodnie z ideą SLAMU pełni rolę jury przez całe takie spotkanie.
Stawiamy na pasję dzielenia się publicznie swoimi przemyśleniami o charakterze filozoficznym. Choć tematyka, jaką można podjąć, jest dowolna, jedynie dopuszczalną zawartością wystąpień i sposobem ich prezentacji jest idea filozoficzna, a więc nie: religijna, polityczna, ekonomiczna itp. Chętnie wysłuchamy Twoich filozoficznych poglądów na istotę Boga i religii, zachwycimy się Twoją krytyką istniejących porządków społecznych czy ekonomicznych, z uwagą przyjmiemy Twoje przemyślenia dotyczące człowieka, zwierząt, świata, miłości, wolności, sensu, chaosu, codzienności, czasu i przestrzeni, ale nie znajdziesz tu miejsca na uprawianie propagandy politycznej, wyznanie wiary czy szerzenie mowy nienawiści – choć sama nienawiść jest zapewne interesującym tematem filozoficznym. Słowem, filozofuj i rób, co chcesz!