ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > muzea i galerie > Muzeum Bursztynu - Muzeum Gdańska > Jak pachną prawdziwe „bursztynowe” perfumy?
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Jak pachną prawdziwe „bursztynowe” perfumy?

spotkanie z ciekawą osobą: 2024.10.19 16:00
poziom turturi
Co mają wspólnego perfumy na bazie naturalnego bursztynu, kamień filozoficzny i Święty Graal? Poszukiwały ich pokolenia naukowców. I choć tych dwóch ostatnich najpewniej będą wciąż trwać, to Alanowi Balewskiemu z Pomorza udało się dokonać rzeczy prawie niemożliwej. W sobotę, 19 października 2024 roku, w Muzeum Bursztynu będzie można dowiedzieć się nie tylko o historii... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Bursztynu - Muzeum Gdańska
ul. Wielkie Młyny 16
80-849 Gdańsk
Pomorskie
Pokaż trasę ›
pokaż na mapie
Pokaż trasę ›
Muzeum Bursztynu na TURTURi.com
transport publiczny
transport publiczny
Bilety
wstęp bezpłatny

Co mają wspólnego perfumy na bazie naturalnego bursztynu, kamień filozoficzny i Święty Graal? Poszukiwały ich pokolenia naukowców. I choć tych dwóch ostatnich najpewniej będą wciąż trwać, to Alanowi Balewskiemu z Pomorza udało się dokonać rzeczy prawie niemożliwej. W sobotę, 19 października 2024 roku, w Muzeum Bursztynu będzie można dowiedzieć się nie tylko o historii tworzenia perfum, ale także zapoznać się z zapachem trzech wyjątkowych pachnideł adresowanych do kobiet i mężczyzn. Niebawem nowe serie będą dostępne w Muzeum Bursztynu.  

– Jako młody chłopak, dorastający nad Bałtykiem, wiedziałem, że bursztyn ma swój zapach. Pragnąłem za wszelką cenę go wydobyć. W ten sposób opracowałem serię pachnących składników z naturalnego bursztynu bałtyckiego oraz egzotycznego bursztynu z Dominikany. Każde perfumy w ramach tej serii oparłem na innym składniku z bursztynu, tak by ukazać pełne spektrum olfaktoryczne, jakie oferuje ten wyjątkowy składnik – mówi Alan Balewski. – W ten sposób opracowałem serię pachnących składników z naturalnego bursztynu bałtyckiego oraz egzotycznego bursztynu z Dominikany. Każde perfumy w ramach tej serii oparłem na innym składniku z bursztynu, tak by ukazać pełne spektrum olfaktoryczne.

Podczas spotkania z designerem zapachu każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z zapachem i przetestować perfumy na własnej skórze. Warto mieć na uwadze, że „bursztynowe” perfumy od wieków zawierają jedynie tzw. „bursztynowy akord”, czyli zestaw składników, które w odpowiednich proporcjach imitują zapach bursztynu. Pomorskie perfumy są tymczasem na bazie bursztynu naturalnego, co umożliwia proces suchej destylacji. Tajemnice historii perfum zostaną omówione podczas spotkania w Muzeum Bursztynu.

W ramach prezentacji uczestnicy będą mogli zapoznać się z trzema zapachami: Mare Goticum (Morze Gotów, czyli Morze Bałtyckie), Eridan (mitologiczna bursztynonośna rzeka) oraz Hispaniola (inspirowana bursztynem dominikańskim). Perfumy z tej serii będą dostępne podczas spotkania w limitowanych ilościach. Nowe serie będzie można nabyć w przyszłym roku w sklepie Muzeum Bursztynu.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 października, o godz. 16.00 na poziomie „0” w Muzeum Bursztynu przy ul. Wielkie Młyny 16. Wstęp na prezentację jest wolny.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.