ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > muzea i galerie > Muzeum Narodowe w Warszawie > Galeria Sztuki Średniowiecznej
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Galeria Sztuki Średniowiecznej

Najbogatsza i najbardziej różnorodna kolekcja sztuki średniowiecznej w Polsce, należąca do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Słynne dzieła – takie jak: Piękna Madonna z Wrocławia,  Poliptyk Grudziądzki,  Poliptyk Zwiastowania z Jednorożcem,  Tryptyk z legendą świętego Stanisława Biskupa z Pławna czy monumentalny ołtarz z Pruszcza Gdańskiego – prezentowane są w... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Narodowe w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 3
00-495 Warszawa
Mazowieckie
transport publiczny
transport publiczny
parking płatny
parking płatny
dostępność
dostępność
restauracja
restauracja
platforma e-biletowa
platforma e-biletowa
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
wtorek wtorek 10:00 - 18:00
środa
10:00 - 18:00
czwartek
10:00 - 18:00
piątek
10:00 - 20:00
sobota
10:00 - 18:00
niedziela
10:00 - 18:00
free
wstęp wolny
Święta Godziny otwarcia
2024.12.25 (środa) x
2024.12.26 (czwartek) x
Bilety
normalny 20.00 PLN
ulgowy 10.00 PLN
grupowy 10.00 PLN min. 10 osób
dzieci bezpłatnie do lat 7
Powyższy cennik dotyczy całego obiektu.
Platforma e-biletowa »
Przewodnik
w języku polskim odpłatnie 250.00 PLN
w języku angielskim odpłatnie 350.00 PLN
Dodatkowe informacje

Dzieci, uczniowie i studenci do 26. roku życia – bilet za 1 zł

W piątki w godzinach 17.00–20.00 obowiązuje zniżka 50% na wszystkie bilety wstępu określone powyżej z wyłączeniem biletów za 1 zł. Zniżki za bilety nie podlegają przy tym kumulacji.

Najbogatsza i najbardziej różnorodna kolekcja sztuki średniowiecznej w Polsce, należąca do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Słynne dzieła – takie jak: Piękna Madonna z WrocławiaPoliptyk GrudziądzkiPoliptyk Zwiastowania z JednorożcemTryptyk z legendą świętego Stanisława Biskupa z Pławna czy monumentalny ołtarz z Pruszcza Gdańskiego – prezentowane są w nowoczesnej aranżacji.

W Galerii Sztuki Średniowiecznej znajdują się głównie obiekty z okresu późnego średniowiecza (XIV–XVI w.), pochodzące z różnych regionów dzisiejszej Polski, a także kilka eksponatów z zachodu Europy. Są to dzieła, które pierwotnie przeznaczone były niemal wyłącznie do kościołów.

Ekspozycja została zaprojektowana tak, aby widzowie mogli jak najlepiej zrozumieć rolę sztuki w życiu religijnym czasów średniowiecza – w epoce, w której nie istniało pojęcie sztuki we współczesnym znaczeniu. W galerii zobaczymy imponujące ołtarze skrzydłowe, rzeźby zdobiące tzw. belki tęczowe, filary, jak również liczne obiekty mniejszych rozmiarów: sprzęty liturgiczne, ołtarzyki, obrazy i rzeźby przeznaczone do prywatnej modlitwy. Prezentacja tak różnorodnych dzieł pozwoli poznać niemal pełen obraz wielu dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby drewnianej, kamiennej i alabastrowej oraz rzemiosła artystycznego.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.