ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Ekspozycja stała

W muzeum można obejrzeć kilkadziesiąt pojazdów z kolekcji broni pancernej, w tym jedyny w Polsce i jeden z dwóch na świecie jeżdżący egzemplarz lekkiego czołgu rozpoznawczego T70. Zgromadzony w muzeum sprzęt to czołgi, działa pancerne, samochody, transportery, limuzyny rządowe oraz pojazdy techniczne. Większość z nich została wyprodukowana podczas II wojny światowej i była... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu - Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
ul. 3 Pułku Lotniczego
60-421 Poznań
Wielkopolskie
transport publiczny
transport publiczny
parking płatny/bezpłatny
parking płatny/bezpłatny
platforma e-biletowa
platforma e-biletowa
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
wtorek wtorek 10:00 - 16:00
środa
10:00 - 16:00
czwartek
10:00 - 16:00
piątek
10:00 - 16:00
sobota
10:00 - 16:00
free
wstęp wolny
Święta Godziny otwarcia
2024.12.25 (środa) x
2024.12.26 (czwartek) x
Bilety
normalny 20.00 PLN
ulgowy 10.00 PLN
Powyższy cennik dotyczy całego obiektu.
Platforma e-biletowa »

W muzeum można obejrzeć kilkadziesiąt pojazdów z kolekcji broni pancernej, w tym jedyny w Polsce i jeden z dwóch na świecie jeżdżący egzemplarz lekkiego czołgu rozpoznawczego T70.

Zgromadzony w muzeum sprzęt to czołgi, działa pancerne, samochody, transportery, limuzyny rządowe oraz pojazdy techniczne. Większość z nich została wyprodukowana podczas II wojny światowej i była używana przez polskich żołnierzy.

Jednym z najcenniejszych eksponatów jest polska tankietka z 1935 r. Jest to najstarszy jeżdzący egzemplarz zachowany w Polsce, z oryginalną tabliczką znamionową.

Inny cenny eksponat to niemieckie działo pancerne StuG IV. Zatopiony w rzece Rgilewce pojazd należał do 2. Kp. Panzerjäger-Abteilung Brandenburg /1. Jäger-Rgt. „Brandenburg” ( 2. batalionu, 1. Pułku Niszczycieli Czołgów z Dywizji Grenadierów Pancernych „Brandenburg”). Pojazd został wydobyty w 2006 r. (baszta) i 2008 r (wanna). Po ponad rocznym remoncie przeprowadzonym w poznańskich WZMot’ach siłami wolontariuszom MBPanc i pracowników WZMot udało się przywrócić działo do stanu jezdnego.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.