Bilety | |
---|---|
wstęp bezpłatny |
Jak mówią autorzy wystawy: ”przedstawimy wam cenny skarb – życiową drogę kobiet z Ukrainy w mądrym wieku. Ta wystawa jest refleksją nad wewnętrznymi i zewnętrznymi przemianami, pięknem oraz próbą odpowiedzi na pytanie: „Jak wojna nas zmieniła?".
Opowiemy wam 16 historii o 16 niesamowitych kobietach, które przeżyły różne życia z różnymi upodobaniami, chwilami szczęścia, zmagając się z różnymi wyzwaniami. Jednak ich wspólnym doświadczeniem stały się 20 miesięcy lutego, kiedy wywalczyły swoje miejsce na świecie, przyjmując rolę uchodźczyni.
Celem tej wystawy jest reinterpretacja kulturowego dziedzictwa Ukrainy poprzez życiową drogę bohaterek. Warto zaznaczyć, że niektóre z nich po raz pierwszy w życiu założyły wyszywanki dopiero na sesji zdjęciowej. Postanowiliśmy pokazać tym kobietom, że ich doświadczenie jest niezwykle cenne i zasługuje na to, żeby o nim mówić. Piękno tych kobiet nie zależy od wieku ani od liczb w paszporcie, ale od siły wewnętrznej, która płynie w każdej z nich.
Kobiety na tej wystawie podzielą się z wami swoimi historiami, gdzie każda z nich musiała budować swoje życie od nowa lub na chwilę je zawiesić.
Dziś z chemiczek, inżynierek, konstruktorek, rękodzielniczek przekształciły się w wolontariuszki, obrończynie, żony, matki i przyjaciółki tych ludzi, którzy bronią Ukrainy na froncie.
Wyraźcie im swoje wsparcie uśmiechem i uznaniem. I pamiętajcie – wojna wciąż trwa.
Dla Ukraińców luty 2022 roku nie minął. On już trwa 20 miesięcy.
Zdjęcia do wystawy realizowane były w Meeting Point (ul. Rajska 12) w ramach warsztatów organizowanych przez Fundację Zustricz i Fundację Fine