ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Dział militariów

Wystawa stała
poziom turturi
Mieści się w podziemiach muzem i na ekspozycji zawiera m.in.: ręczną broń bojową z pierwszej i drugiej wojny światowej oraz broń strzelecką z początku XX wieku, należącą do bobolickiego związku strzeleckiego, która znaleziona została w Bobolicach przy ulicy Seligiera w czasie wykonywania wykopów pod budynek apteki - częściowo zrekonstruowana i zakonserwowana jest prezentowana w... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Regionalne w Bobolicach
Plac Zwycięstwa 5
76-020 Bobolice
Zachodniopomorskie
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
poniedziałek
09:00 - 16:00
wtorek
09:00 - 16:00
środa
09:00 - 16:00
czwartek czwartek 09:00 - 16:00
piątek
09:00 - 16:00
free
wstęp wolny
Święta Godziny otwarcia
2024.12.25 (środa) x
2024.12.26 (czwartek) x
Bilety
normalny 4.00 PLN
ulgowy 2.00 PLN
dzieci bezpłatnie do lat 7
Powyższy cennik dotyczy całego obiektu.
Przewodnik
w języku polskim odpłatnie 20.00 PLN

Mieści się w podziemiach muzem i na ekspozycji zawiera m.in.: ręczną broń bojową z pierwszej i drugiej wojny światowej oraz broń strzelecką z początku XX wieku, należącą do bobolickiego związku strzeleckiego, która znaleziona została w Bobolicach przy ulicy Seligiera w czasie wykonywania wykopów pod budynek apteki - częściowo zrekonstruowana i zakonserwowana jest prezentowana w specjalnie przygotowanej wnęce ściennej.

W dziale tym z wyposażenia wojskowego znaleźć można m. in.: łuski różnego kalibru, wyposażenie żołnierskie, instrumenty medyczne sprzed drugiej wojny światowej, dużą kulę armatnią z XVI-XVII wieku, kilkanaście mniejszych kul oraz szrapneli z tego okresu, korpusy stalowych pocisków armatnich z pierwszej wojny światowej oraz kolekcję broni plutonowego Bazylego Pasiecznego (przekazane muzeum przez jego syna Edwarda Pasiecznego).

Oddzielną grupę eksponatów tworzą polskie i radzieckie odznaczenia wojskowe, mundury, afisze mobilizacyjne i tablice ze stopniami wojskowymi, ofiarowane przez Josee Mastbooms-Vangenehten z Belgii.

W dziale tym eksponowane są również dwa sztandary kół związków kombatantów w Bobolicach.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.