ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > muzea i galerie > Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze > Cisza. Wystawa prac Grażyny Michalak-Bazylewicz
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Cisza. Wystawa prac Grażyny Michalak-Bazylewicz

Wystawa czasowa: 2024.01.19 - 2024.03.03
poziom turturi
Twórczość Grażyny Michalak-Bazylewicz jest jak Ona sama… Nieco nostalgiczna, refleksyjna, pełna poezji i ogromnej wrażliwości. Otaczający świat, a przede wszystkim przyroda, stanowią od wielu lat niezmienne źródło inspiracji artystki. Praca nad koncepcją wystawy Cisza trwała ponad rok. W efekcie powstała intrygująca, rozbudowana aranżacja wypełniająca przestrzeń muzealnych... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
al. Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra
Lubuskie
transport publiczny
transport publiczny
sklep z pamiątkami
sklep z pamiątkami
Wystawa czasowa: 2024.01.19 - 2024.03.03
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
wtorek
11:00 - 17:00
środa
11:00 - 17:00
czwartek
11:00 - 17:00
piątek
11:00 - 17:00
sobota
11:00 - 17:00
niedziela
11:00 - 17:00
Bilety
normalny 20.00 PLN
ulgowy 10.00 PLN
Przewodnik
w języku polskim odpłatnie 100.00 PLN
w języku angielskim odpłatnie 120.00 PLN
w języku niemieckim odpłatnie 120.00 PLN
w języku ukrainskim odpłatnie 120.00 PLN

Twórczość Grażyny Michalak-Bazylewicz jest jak Ona sama… Nieco nostalgiczna, refleksyjna, pełna poezji i ogromnej wrażliwości. Otaczający świat, a przede wszystkim przyroda, stanowią od wielu lat niezmienne źródło inspiracji artystki. Praca nad koncepcją wystawy Cisza trwała ponad rok. W efekcie powstała intrygująca, rozbudowana aranżacja wypełniająca przestrzeń muzealnych sal. Autorka podzieliła ją na trzy części – Westchnienie, Więź, Jak Ci na imię? Zasadniczymi elementami tego pokazu są wielkoformatowe rysunki, benedyktyńskie dzieła emanujące niepowtarzalną aurą. Znalazł się tam również element gotowy w postaci starej łodzi. Jest ona symbolem podróży przez życie, swoistym znakiem przemieszczania się w czasie połączonym z różnego rodzaju emocjami i zdarzeniami, z przemijaniem włącznie. To poruszająca, piękna opowieść, na którą serdecznie zapraszam.

Autor tekstu: Leszek Kania
Dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

Grażyna Michalak-Bazylewicz urodziła się w Piastowie pod Warszawą w 1957 roku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1979-1983) na Wydziale Grafiki w Katowicach, w pracowniach malarstwa prof. Jerzego Dudy-Gracza i Jacka Rykały, w pracowni rzeźby Bronisława Chromego oraz w pracowni projektowania książki i technik wklęsłodruku prof. Stanisława Kluski. Dyplom w zakresie malarstwa i grafiki uzyskała w 1984 roku ze specjalizacją w zakresie projektowania graficznego książki. Związana z Zieloną Górą od 1963 roku. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i projektowanie ogrodów. Jest współautorką (wraz z mężem Zdzisławem Bazylewiczem) rzeźby po obu stronach mostu na granicy polsko-niemieckiej w Gubinku, oraz płaskorzeźby – tryptyku (część I/III) poświęconej Janowi Pawłowi II w Gimnazjum nr 8 w Zielonej Górze. Jej prace znaleźć można w zbiorach Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida w Zielonej Górze, w Tarnobrzeskim Domu Kultury, Arboretum w Bolestraszycach, oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Belgii, Szwecji i Kanadzie.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.