ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Międzynarodowa wystawa „40×40”

Międzynarodowa wystawa „40×40” to efekt współpracy Akademickiego Centrum Designu z organizatorami A’Design Award and Competition – Onurem Mustakiem Cobanlim i Maryam Karbalaei oraz wielokrotną laureatką i jurorką konkursu dr Izabelą Jurczyk, nauczycielem akademickim Instytutu Projektowania Graficznego ASP w Łodzi. Prezentowana w Polsce po raz pierwszy wystawa jest częścią... przeczytaj wszystko »
Adres
Galeria Akademickie Centrum Designu - Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
ul. Księży Młyn 13/15
90-337 Łódź
Łódzkie
Wystawa czasowa: 2024.01.15 - 2024.02.25
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
wtorek
11:00 - 15:00
środa
11:00 - 15:00
czwartek
11:00 - 15:00
piątek
12:00 - 19:00
sobota
12:00 - 19:00
niedziela
12:00 - 19:00
Właściciel obiektu nie zdefiniował cennika.

Międzynarodowa wystawa „40×40” to efekt współpracy Akademickiego Centrum Designu z organizatorami A’Design Award and Competition – Onurem Mustakiem Cobanlim i Maryam Karbalaei oraz wielokrotną laureatką i jurorką konkursu dr Izabelą Jurczyk, nauczycielem akademickim Instytutu Projektowania Graficznego ASP w Łodzi. Prezentowana w Polsce po raz pierwszy wystawa jest częścią programu Festiwalu Art&Design 2023/2024 NIE_MATERIA.

Kuratorkami polskiej edycji wystawy „40×40” są dr Izabela Jurczyk i Magdalena Komborska-Łączna, które zaprosiły do udziału w ekspozycji wybitnych przedstawicieli designu i sztuki z 10 krajów świata. Prezentowane prace to realizacje wybrane spośród ponad 100 zgłoszonych i nagrodzonych w konkursie A’Design Award and Competition 2023.

„Tematyka prac architektów, ilustratorów medycznych, projektantów komunikacji wizualnej, biżuterii 3D, ubioru, produktu czy ceramiki jest odpowiedzią na hasło przewodnie wystawy: NIE_MATERIA, a przekaz ten realizuje się na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony twórcy zapraszają widzów do świata stechnicyzowanego, będącego efektem boomu technologicznego, uczestniczącego w cyfrowej transformacji AI oraz umiejętnie obserwowanego biologicznym okiem. Projektanci zaś sprawiają, że obserwatorzy zatapiają się w rzeczywistości złożonej z obiektów o wysokiej wizualnie estetyce lub zmysłowo idealnych. Mogą być jedynie formą, tworzywem, ale i totalnym, materialnym wzorem-bytem.

Druga część ekspozycji mówi o strukturach materii. Wynika z przyglądania się i poszukiwania tych ognisk w designie i sztuce, które są nowymi połączeniami, formami, materią nieoczywistą. Wzorują się na wewnętrznych procesach organicznych – śmiertelnym uścisku limfocytu T albo prawach fizycznych – rekrystalizacji lub śledzeniu wędrówki nanocząsteczek w kulistej bryle ludzkiego oka”.

Izabela Jurczyk, Magdalena Komborska-Łączna

Uczestnicy wystawy: Cherin Cherinadded, Ryumei Fujiki / Yukiko Sato, Przemek Hajek, Hyunje Joo, Maria Joanna Juchnowska, Birger Linke, Rui Ma, Takatoku Nishi, Piotr Płoski, Yang Pu and Ding Wen Nic Bao, Cherin Prasopsukcharoen-Cherinadded, Gerogi Tumpalov, Cynthia Turner, Lihising Wang, Kauzne Watanabe, Ruud Winder, Lisa Winstanely, Midori Yamazaki, Ensieh Yazdani, Maja Zińczuk

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.