ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Zwierzę przede mną

Wystawa w Muzeum Narodowym w Poznaniu jest efektem niemal rocznej współpracy z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To pierwsza w powojennej historii muzeum wystawa organizowana wspólnie przez studentów i muzealników. Kuratorzy z poznańskiego muzeum udostępnili zasoby magazynowe a studenci podjęli decyzję, że motywem ikonograficznym ekspozycji... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Narodowe w Poznaniu
Aleje Karola Marcinkowskiego 9
61-745 Poznań
Wielkopolskie
transport publiczny
transport publiczny
parking płatny
parking płatny
dostępność
dostępność
kawiarnia
kawiarnia
sklep z pamiątkami
sklep z pamiątkami
platforma e-biletowa
platforma e-biletowa
Wystawa czasowa: 2023.05.28 - 2023.08.20
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
wtorek wtorek 10:00 - 16:00
środa
10:00 - 16:00
czwartek
10:00 - 18:00
piątek
10:00 - 20:00
sobota
10:00 - 17:00
niedziela
10:00 - 17:00
free
wstęp wolny
Bilety
normalny 10.00 PLN
ulgowy 6.00 PLN
Platforma e-biletowa »

Wystawa w Muzeum Narodowym w Poznaniu jest efektem niemal rocznej współpracy z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To pierwsza w powojennej historii muzeum wystawa organizowana wspólnie przez studentów i muzealników. Kuratorzy z poznańskiego muzeum udostępnili zasoby magazynowe a studenci podjęli decyzję, że motywem ikonograficznym ekspozycji będzie zwierzę, obecne w sztuce od jej początków oraz opracowali scenariusz ekspozycji.

Tytuł – „Zwierzę przede mną” – został zaczerpnięty z tekstu postmodernistycznego filozofa francuskiego Jacquesa Derridy, który zaproponował odejście od wizji świata, w której człowiek umieszczony jest w centrum.  Taka szczególna koncepcja może wzbudzać zainteresowanie oraz wywołać ożywioną dyskusję.

Pokazane na wystawie dzieła – malarstwo, rzeźba, plakaty, obiekty sztuki użytkowej z motywami animalistycznymi ukazują znaczenie zwierząt, ich funkcje w świecie a także stosunek do człowieka. Przyjęta przez studentów perspektywa zakłada odejście od tradycji akcentowania kluczowej roli człowieka.

Obiekty pokazane na wystawie podzielone są na działy tematyczne skupiające się na poszukiwaniach znaczenia zwierząt, konfrontacji z człowiekiem, tradycyjnej roli i współistnienia.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.