ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Nieukończone życia

Wystawa czasowa: 2024.01.28 - 2024.02.25
poziom turturi
Serdecznie zapraszamy na wystawę zorganizowaną przez Fundację Bente Kahan z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Nieukończone Życia to multimedialny projekt Fundacji Bente Kahan (FBK), prezentujący żydowskich artystów Europy zamordowanych podczas Holokaustu . W obliczu horroru artyści wciąż starali się wyrażać siebie poprzez literaturę, muzykę, sztuki... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Sztuki Mieszczańskiej - Stary Ratusz - Muzeum Miejskie Wrocławia
Rynek
50-107 Wrocław
Dolnośląskie
transport publiczny
transport publiczny
Wystawa czasowa: 2024.01.28 - 2024.02.25
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
środa
11:00 - 16:00
czwartek
11:00 - 16:00
piątek
11:00 - 17:00
sobota
11:00 - 17:00
niedziela
10:00 - 18:00
Bilety
normalny 15.00 PLN
ulgowy 10.00 PLN
rodzinny 30.00 PLN Bilet rodzinny przysługuje grupie liczącej do dwóch osób dorosłych mających pod opieką od jednego do pięciorga niepełnoletnich.
grupowy 10.00 PLN Bilet grupowy przysługuje grupie liczącej powyżej 20 osób.

Serdecznie zapraszamy na wystawę zorganizowaną przez Fundację Bente Kahan z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Nieukończone Życia to multimedialny projekt Fundacji Bente Kahan (FBK), prezentujący żydowskich artystów Europy zamordowanych podczas Holokaustu . W obliczu horroru artyści wciąż starali się wyrażać siebie poprzez literaturę, muzykę, sztuki wizualne i performatywne.

Zgromadzony na wystawie materiał jest unikatowy, prezentuje często zapomnianych artystów i ich dzieła, niektóre po raz pierwszy. Przedwojenna sztuka żydowska była wielojęzyczna, wielokulturowa i zróżnicowana, zarówno tematycznie jak i formalnie. Za każdym portretem kryje się osoba, prezentowana poprzez biografię oraz dzieła, które przetrwały – obrazy, książki, filmy i muzykę. Jeśli nie zachował się portret, artysta pokazany jest symbolicznie, jako cień. Chcemy, aby ci artyści i ich dzieła stały się znane szerokiej publiczności. W tym celu wykonaliśmy nowe tłumaczenia literackie, wyprodukowaliśmy filmy, koncerty, nagrania, często w różnych językach.

Projekt początkowo powstał jako wystawa stała w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu. W konsekwencji rozrastania się wystawy, stała się ona hybrydowym, analogowo- wirtualnym projektem z wystawami podróżującymi po Polsce i za granicą.

Równolegle z wystawą wyprodukowaliśmy koncert Nieukończone Życia, w którym występuje Bente Kahan, Ronen Nissan i NFM Orkiestra Leopoldinum.

Nieukończone Życia mają wersje w języku polskim, angielskim, niemieckim, ukraińskim i norweskim. Wciąż szukamy międzynarodowych partnerów, którzy pomogą nam nadal rozbudowywać projekt. Pragniemy udostępnić wystawę w wielu miejscach, w różnych częściach świata.

Wojna nie jest pojęciem abstrakcyjnym, ale powracającym koszmarem. Sztuka rezonuje w każdym z nas, pomagając interpretować wydarzenia. Holokaust jest naszym wspólnym dziedzictwem. Jest też miarą zła we współczesnym świecie.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.