Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu pierwszą stałą wystawę zabytków archeologicznych z Ostrowa Tumskiego w Poznaniu, prezentującą kompleksowo odkrycia z wieloletnich badań średniowiecznego grodu.
Zabytki pochodzą z badań przeprowadzonych przez Instytut Archeologii i Etnologii PAN (kierownikami badań byli dr Krystyna Józefowiczówna i prof. Witold Hensel), Wydział Archeologii UAM (pod kierownictwem prof. Hanny Kočki-Krenz) oraz Pracownię Archeologiczno-Konserwatorską Henryka Klundera (kierownik badań - Paweł Pawlak).
W rezerwacie archeologicznym mogą Państwo na własne oczy zobaczyć szklane kostki mozaikowe pokryte złotą folią z kaplicy pałacowej, złotą rybkę odkrytą w przypałacowej pracowni złotniczej, przedmioty towarzyszące zmarłym pochowanym na cmentarzysku na Śródce oraz wiele innych skarbów wydobytych przez naukowców w trakcie wykopalisk archeologicznych.
Jeśli zainteresowały Państwa dostępne do zwiedzania pozostałości wczesnośredniowiecznego Poznania, albo dopiero zamierzają Państwo wyruszyć w tę ekscytującą podróż w czasie, wystawa stanowi doskonałe uzupełnienie zdobytej na Ostrowie Tumskim wiedzy.