ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > muzea i galerie > Rezerwat Archeologiczny Genius loci – przekrój poznania - Muzeum Archeologiczne w Poznaniu > ”Kościół NMP - perła gotyku na poznańskiej wyspie katedralnej”
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

”Kościół NMP - perła gotyku na poznańskiej wyspie katedralnej”

Wystawa czasowa: 2024.03.24 - 2024.04.30
poziom turturi
Rezerwat Archeologiczny Genius loci zaprasza na wystawę czasową prezentowaną w kościele Najświętszej Marii Panny in Summo - "Kościół NMP - perła gotyku na poznańskiej wyspie katedralnej". Ekspozycja opowiada o najstarszym poznańskim kościele, jego burzliwej historii, unikatowej architekturze, o miejscach, które widać na pierwszy rzut oka i o tych na co dzień niedostępnych... przeczytaj wszystko »
Adres
Rezerwat Archeologiczny Genius loci – przekrój poznania - Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
ul. Księdza Ignacego Posadzego 3
61-108 Poznań
Wielkopolskie
Dokładne miejsce wystawy
Kościół NMP in Summo
transport publiczny
transport publiczny
dostępność
dostępność
Wystawa czasowa: 2024.03.24 - 2024.04.30
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
wtorek wtorek 10:00 - 16:00
środa środa 10:00 - 16:00
czwartek czwartek 10:00 - 16:00
piątek piątek 10:00 - 18:00
sobota sobota 10:00 - 18:00
niedziela niedziela 10:00 - 15:00
free
wstęp wolny
Bilety
wstęp bezpłatny

Rezerwat Archeologiczny Genius loci zaprasza na wystawę czasową prezentowaną w kościele Najświętszej Marii Panny in Summo - "Kościół NMP - perła gotyku na poznańskiej wyspie katedralnej".

Ekspozycja opowiada o najstarszym poznańskim kościele, jego burzliwej historii, unikatowej architekturze, o miejscach, które widać na pierwszy rzut oka i o tych na co dzień niedostępnych. Kościół Najświętszej Marii Panny to rzadki okaz zachowanej, niemal bez późniejszych ingerencji, budowli gotyckiej wybudowany przez jednego z najwybitniejszych budowniczych średniowiecza lub jego następców. Pomimo różnych komplikacji, powstałych najpewniej jeszcze w czasie budowy, przetrwał najazdy wrogich armii, niechęć urzędników i katastrofę budowlaną, aby po dziś dzień zachwycać swoją ciekawą bryłą.

Po zakończeniu prac konserwatorskich kościół został udostępniony i można go odwiedzać w tygodniu (oprócz poniedziałków) w godzinach pracy Rezerwatu Archeologicznego Genius loci i w weekendy. Wstęp do kościoła jest bezpłatny.

Kuratorzy wystawy: Karolina Andrys i Mateusz Sikora (MAP)
Grafika: Karolina Andrys (MAP)
Tłumaczenie na język angielski: Marcin Kasprowicz (MAP)

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.