ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Sztuka średniowieczna

Wystawa stała
poziom turturi
Wystawa sztuki średniowiecznej prezentowana jest w kilku sekcjach: Pierwsza z nich prezentuje zabytki rzeźby drewnianej oraz rzemiosła artystycznego z okresu od przełomu XIII/XIV wieku do około roku 1400. Odzwierciedlają one czas wzmożonych powiązań historycznych i artystycznych Śląska z plastyką czeską. Prezentowane są najstarsze drewniane rzeźby gotyckie z okresu 1 połowy XIV... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Archidiecezjalne we Wrocławiu
Plac Katedralny 16
50-329 Wrocław
Dolnośląskie
transport publiczny
transport publiczny
platforma e-biletowa
platforma e-biletowa
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
środa
10:00 - 16:00
czwartek
10:00 - 16:00
piątek
10:00 - 16:00
sobota
10:00 - 16:00
niedziela
10:00 - 16:00
Święta Godziny otwarcia
2024.12.25 (środa) x
2024.12.26 (czwartek) x
Bilety
normalny 25.00 PLN
ulgowy 20.00 PLN
rodzinny 65.00 PLN
Powyższy cennik dotyczy całego obiektu.
Platforma e-biletowa »

Wystawa sztuki średniowiecznej prezentowana jest w kilku sekcjach: Pierwsza z nich prezentuje zabytki rzeźby drewnianej oraz rzemiosła artystycznego z okresu od przełomu XIII/XIV wieku do około roku 1400. Odzwierciedlają one czas wzmożonych powiązań historycznych i artystycznych Śląska z plastyką czeską. Prezentowane są najstarsze drewniane rzeźby gotyckie z okresu 1 połowy XIV wieku, rzeźby tzw. stylu „Madonn na lwie" oraz tzw. stylu miękkiego. Odnajdziemy tu także zabytki złotnicze, jedne z nielicznych zachowanych na Śląsku z tego czasu.

Druga sekcja to plastyka tzw. stylu pięknego, w tym retabulum ołtarzowe oraz zabytki złotnicze. Ta część wystawy wprowadza także w świat sztuki XV i XVI wieku, rozciągnięty między wojnami husyckimi a początkami reformacji.

Trzecia i ostatnia część wystawy sztuki średniowiecznej to dzieła rzeźby i malarstwa późnogotyckiego od tzw. stylu pięknego 1 tercji XV wieku po zwiastuny sztuki wczesnego renesansu, zwłaszcza wielkoformatowe, w tym ołtarze szafiaste, dające możliwość obserwowania przemian formalno-stylowych w sztukach plastycznych na Śląsku.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.