ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Spektrum Wrocławia

Poznajcie historie i pasje osób w spektrum autyzmu! Zapraszamy na wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Anety Kiergielewicz, połączoną z wywiadami etnograficznymi przeprowadzonymi przez mgr Zuzannę Gonerę – absolwentkę Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego. W każdej fotografii kryje się historia, którą dostrzega ten, kto potrafi spojrzeć... przeczytaj wszystko »
Adres
Centrum Historii Zajezdnia
ul. Grabiszyńska 184
53-235 Wrocław
Dolnośląskie
Dokładne miejsce wystawy
hol główny
Wystawa czasowa: 2025.01.08 - 2025.02.09
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
poniedziałek poniedziałek 08:00 - 16:00
wtorek wtorek 08:00 - 16:00
środa środa 08:00 - 16:00
czwartek czwartek 08:00 - 16:00
piątek piątek 08:00 - 16:00
free
wstęp wolny
Bilety
wstęp bezpłatny

Poznajcie historie i pasje osób w spektrum autyzmu!

Zapraszamy na wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Anety Kiergielewicz, połączoną z wywiadami etnograficznymi przeprowadzonymi przez mgr Zuzannę Gonerę – absolwentkę Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

W każdej fotografii kryje się historia, którą dostrzega ten, kto potrafi spojrzeć poza powierzchnię wydruku. Dzięki obiektywowi Anety, historie osób w spektrum zyskały nie tylko formę portretów, ale stały się prawdziwymi opowieściami, pełnymi emocji, pasji i niepowtarzalnych chwil. Za kulisami każdego wywiadu kryje się nie tylko pytanie, ale i otwartość na historie, które potrafią zaskoczyć i poruszyć. Zuzanna, prowadząc rozmowy, stworzyła przestrzeń, w której głosy osób w spektrum autyzmu mogły zabrzmieć w pełnej autentyczności. To dzięki niej te historie zyskały formę, która teraz na wystawie otwiera przed nami zupełnie nowe perspektywy. Porusza i skłania do refleksji nad tym, jak pasje i zainteresowania mogą być mostem do zrozumienia i akceptacji.

Wystawa jest zwieńczeniem projektu „Spektrum Wrocławia” realizowanego przez grupę Kontrasty w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Wystawa została objęta Patronatem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego, Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego Oddział we Wrocławiu, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, Fundacji SYNAPSIS, Fundacji Katarynka, a także Patronatem medialnym Redakcji Kocham Wrocław oraz Akademickiego Radia LUZ.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.