ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Opole Lubelskie - miasto rzemieślnicze

Wystawa stała
poziom turturi
Wystawqa ma na celu prezentację sięgających średniowiecza tradycji opolskiego rzemiosła, wyjątkowych na tle innych małych miast regionu. Istotną częścią ekspozycji jest prezentacja pierwszej w Polsce szkoły rzemieślniczej założonej w Opolu w XVIII wieku przez ks.  Ignacego  Konarskiego. Ekspozycja obejmuje prezentacje multimedialne, fotografie, interaktywne gry edukacyjne oraz... przeczytaj wszystko »
Adres
Muzeum Multimedialnw w Opolu Lubelskim - Opolskie Centrum Kultury
ul. Strażacka 1
24-300 Opole Lubelskie
Lubelskie
powiat opolski
Właściciel obiektu nie zdefiniował godzin otwarcia.
Właściciel obiektu nie zdefiniował cennika.
Powyższy cennik dotyczy całego obiektu.

Wystawqa ma na celu prezentację sięgających średniowiecza tradycji opolskiego rzemiosła, wyjątkowych na tle innych małych miast regionu. Istotną częścią ekspozycji jest prezentacja pierwszej w Polsce szkoły rzemieślniczej założonej w Opolu w XVIII wieku przez ks.  Ignacego  Konarskiego. Ekspozycja obejmuje prezentacje multimedialne, fotografie, interaktywne gry edukacyjne oraz prezentację zgromadzonych eksponatów związanych z opolskimi rzemieślnikami. Na wystawie zaaranżowane zostały dwa warsztaty rzemieślnicze, prezentujące warunki pracy szewca i tkacza.

Muzeum zajmuje salę o powierzchni ok. 150 m2 na piętrze dawnej remizy straży pożarnej przy ulicy Strażackiej 1. Sala została podzielona za pomocą plansz informacyjnych na dwie części: ekspozycyjną, oraz wykładową. Ta druga, ma służyć do krótkich wykładów, prelekcji, referatów. Ekspozycja ma Mieć charakter mobilny, tak by można było w razie potrzeby użyć pomieszczenie w innym celu, lub przenieść przedmioty ekspozycyjne oraz eksponaty  i urządzić ekspozycję na nowo w innych pomieszczeniu.

Poznanie rodzinnej miejscowości i jej okolic powinno odbywać się od wczesnego dzieciństwa. Należy je realizować na każdym etapie edukacji, uwzględniając metody i formy pracy dostosowane do rozwoju psychofizycznego i intelektualnego. Ideą przewodnią naszego programu jest ukazanie uczniom scalonego obrazu otaczającego ich środowiska lokalnego poprzez rozpatrywanie faktów, zjawisk i procesów z różnych punktów widzenia (historia miasta, specyfika regionu, różnorodność przenikających się kultur, fauna i flora). Poznawanie najbliższego środowiska i specyfiki regionu realizowane będzie poprzez integrowanie treści i metod wychodząc od doświadczeń dzieci, a następnie stopniowe ich poszerzanie, kształtowanie pojęć, rozwijanie coraz bardziej złożonych form rozumienia logicznego. Przyjęte w programie założenia, cele, treści kształcenia regionalnego i metody ich realizacji sprzyjać mają wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Uwzględniając jego potrzeby intelektualne, emocjonalne, moralne, estetyczne i fizyczne.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.