ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Waldemar Grzelak. Dotyk fotografii

Waldemar Grzelak pisze: „Tytułem tej wystawy pragnę nawiązać do retorycznego pytania, które znajdzie się na końcu tego krótkiego tekstu. Lubię w zdjęciach realizm i malarskość, ale nie kopiuję tego, co widzę gdyż uważam, że sztuka zaczyna się tam, gdzie kończy się kopiowanie. Moja fotografia jest oparta na wspomnieniach i związanych z nimi refleksjach. Te odczucia i... przeczytaj wszystko »
Adres
BWA Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze
ul. Długa 1
58-500 Jelenia Góra
Dolnośląskie
Wystawa czasowa: 2025.01.17 - 2025.02.17
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
poniedziałek
09:00 - 17:00
wtorek
09:00 - 17:00
środa
09:00 - 17:00
czwartek
09:00 - 17:00
piątek
09:00 - 17:00
sobota sobota 10:00 - 16:00
free
wstęp wolny
Bilety
normalny 10.00 PLN
ulgowy 5.00 PLN

Waldemar Grzelak pisze: „Tytułem tej wystawy pragnę nawiązać do retorycznego pytania, które znajdzie się na końcu tego krótkiego tekstu. Lubię w zdjęciach realizm i malarskość, ale nie kopiuję tego, co widzę gdyż uważam, że sztuka zaczyna się tam, gdzie kończy się kopiowanie. Moja fotografia jest oparta na wspomnieniach i związanych z nimi refleksjach. Te odczucia i przeżycia wyrażam w formie ekspresyjnej, bo one ukształtowały moją psychikę. Dzisiaj ten aspekt filozoficzny nazywam duchowością lub wizją. Czasem ta wizja jest bardzo ulotna, zmienia się, w moich myślach jest mielona i przerabiana. Jest to długotrwały proces, którego nie można się nauczyć. W takim stanie uduchowienia wydobywam różnicę między tym co widzę a tym co czuję. Tak powstaje uduchowione piękno, którego w ogóle nie było, ale także inne emocje, np. smutek, ból, radość. Dotyk fotografii jest aktem nie tylko fizycznym, ale też czynnością wzrokową, zostawiającą ślad w pamięci. Zatem: czy ten „Dotyk fotografii ” sprawi, że z tej ekspozycji wyjdziemy trochę innymi ludźmi? Takie mam marzenie”.

Waldemar Grzelak – nauczyciel, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia „Nowy Młyn” – Kolonii Artystycznej w Szklarskiej Porębie. Fotografią zajmuje się od 1967 r. Początkowo związany z Jeleniogórskim Towarzystwem Fotograficznym. Przez 20 lat prowadził własną pracownię fotograficzną zajmując się zawodowo fotografią studyjną, reklamową i wydawnictwami reklamowymi. Wystawiał w kraju i za granicą, jest laureatem wielu nagród. Jego prace zakupiono między innymi do wydawnictwa „Polska Fotografia Amatorska w latach 1944-1984”.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.