ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Strona główna > ogrody i skanseny > Park Śląski > Interaktywno-multimedialna instalacja dron
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Interaktywno-multimedialna instalacja dron

poziom turturi
Projekt pod nazwą Performance Wolności, w ramach którego Julita Wójcik zaprojektowała interaktywna multimedialna instalację pod tytułem "Dron" jest jedną z pierwszych obok Kontenera Cooltury realizacji kulturalnych Fundacji Parku Śląskiego. Projekt ten uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jego ramach Julita Wójcik opowiedziała o granicach... przeczytaj wszystko »
Adres
Park Śląski
Aleja Różana 2
41-501 Chorzów
Śląskie
transport publiczny
transport publiczny
wystawa plenerowa
wystawa plenerowa
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
poniedziałekponiedziałek całodobowo
wtorekwtorek całodobowo
środaśroda całodobowo
czwartekczwartek całodobowo
piątekpiątek całodobowo
sobotasobota całodobowo
niedzielaniedziela całodobowo
free
wstęp wolny
ŚwiętaGodziny otwarcia
2025.04.20 (niedziela) x
2025.04.21 (poniedziałek) x
2025.05.01 (czwartek) x
2025.05.03 (sobota) x
2025.06.19 (czwartek) x
2025.08.15 (piątek) x
2025.11.01 (sobota) x
2025.11.11 (wtorek) x
2025.12.25 (czwartek) x
2025.12.26 (piątek) x
Bilety
wstęp bezpłatny

Projekt pod nazwą Performance Wolności, w ramach którego Julita Wójcik zaprojektowała interaktywna multimedialna instalację pod tytułem "Dron" jest jedną z pierwszych obok Kontenera Cooltury realizacji kulturalnych Fundacji Parku Śląskiego. Projekt ten uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jego ramach Julita Wójcik opowiedziała o granicach wolności jakie zauważa po swoich licznych doświadczeniach z odbiorem jej sztuki w przestrzeni publicznej. Dron kończy tegoroczne obchody 25-tej rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w RP w Parku Śląskim.

O autorce

Julita Wójcik – gdańska artystka, autorka akcji artystycznych, studiowała na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni rzeźby prof. Franciszka Duszeńki. Jej działania są częstokroć związane z przestrzenią publiczną – w Gdyni (2000r) na trawniku pomiędzy ruchliwymi ulicami założyła warzywno-kwiatowy ogródek, zapraszając przechodniów do jego wspólnego uprawiania. W 2001 roku osiągnęła popularność zdarzeniem „Obieranie ziemniaków” w warszawskiej „Zachęcie”. Autorka wielu akcji artystycznych w miastach Polski, ale też w Rzymie, Berlinie czy Brukseli. Jej warszawska instalacja „Tęcza” wywołała głośne spory społeczno-polityczne zakończone dziewięciokrotnym podpalaniem „Tęczy”, a także odprawianiem pod nią egzorcyzmów. Po podpaleniu w listopadzie 2013 roku warszawiacy sami przynosili na Plac Zbawiciela kwiaty i odbudowywali Tęczę Julity. Instalacja stała się symbolem otwartości i wolnych liberalnych poglądów.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.
Reklama
Wszystkie akcesoria dla turysty w sklepie Notos Polska