ZALOGUJ
 
jako Użytkownik »

jako Opiekun »
Podziel się
Facebook
Instagram
Pinterest

Krajobraz zastany

Wystawa czasowa: 2023.06.14 - 2023.06.30
poziom turturi
"Płynne społeczeństwo nie potrafi długoterminowo zachowywać jednakowego kształtu. Jest ono w fazie nieustannej modernizacji, w niekończącym się ciągu zmian, procesie reformowania otoczenia oraz samego siebie. Płynność to społecznie wszechobecna – zmienność, nieokreśloność, ulotność i relatywizm. Płynność, to również zmysłowa wizualizacja permanentnego ruchu... przeczytaj wszystko »
Adres
Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży - Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży
ul. Długa 13
18-400 Łomża
Podlaskie
transport publiczny
transport publiczny
Wystawa czasowa: 2023.06.14 - 2023.06.30
Dzień tygodnia Godziny otwarcia
wtorek
10:00 - 17:00
środa
10:00 - 17:00
czwartek
10:00 - 17:00
piątek
10:00 - 17:00
sobota
10:00 - 14:00
Bilety
normalny 5.00 PLN
ulgowy 3.00 PLN

"Płynne społeczeństwo nie potrafi długoterminowo zachowywać jednakowego kształtu. Jest ono w fazie nieustannej modernizacji, w niekończącym się ciągu zmian, procesie reformowania otoczenia oraz samego siebie. Płynność to społecznie wszechobecna – zmienność, nieokreśloność, ulotność i relatywizm. Płynność, to również zmysłowa wizualizacja permanentnego ruchu, tymczasowości, rozproszenia i zaniku"

"Płynna nowoczesność" to termin stworzony przez Zygmunta Baumana. Jak wyjaśniał autor, współczesność przestała być zainteresowana zmianą, która ma służyć wypracowaniu nowego bardziej oświeconego świata, natomiast prędkość i szybkość zmian jest traktowana jako wartość sama w sobie. "Płynna nowoczesność charakteryzuje się poczuciem niepewności jednostki wobec przygodności bytów, fragmentarycznością i epizodycznością" Projekt "Krajobraz Zastany" to stopklatka - kadr, próba stworzenia portretu ciągle zmieniającego swoje oblicze pejzażu współczesności. Rzeczywistości zmiennej, niestabilnej, nieprzewidywalnej. Poszukiwałam form wskazujących na efemeryczną jakość charakterystyczną dla chwili obecnej. Fragmenty fotografii i rysunki łączyłam manualnie i cyfrowo, poddawałam dekonstrukcji i manipulacji. Podczas pracy starałam się improwizować, działać intuicyjnie, zwracać uwagę na przypadek, oraz na błąd. Koncepcja redukcji, powtórzenia, zanikania, fragmentaryczności stała się metaforą wyobcowania w świecie, który jest coraz bardziej połączony medialnie, a z drugiej strony staje się coraz bardziej odległy. Proces budowy obrazu na zasadzie relacji pomiędzy tym co było, a tym co pozostało, przywołuje pojęcia zmienności i ulotności. Wystawa została uzupełniona o selekcję prac z ostatnich trzech serii oraz ilustracjami prasowymi, reklamowymi, które powstawałyna przestrzeni minionych lat.

BEATA SZCZECIŃSKA/ Artystka wizualna, ilustratorka, projektantka. Ukończyła PLSP w Łomży oraz Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. W pracy twórczej interesują ją tematy związane z tożsamością jednostki w świecie przesycenia, niestabilności, zmienności. W procesie twórczym posługuje się montażem, manipulacją obrazem, gubieniem pierwotnego znaczenia, fragmentem. Rozwiązania formalne, symbolizowanie treści, przetwarzanie obrazów - łączy czytelność form z abstrakcją autonomiczną i narracyjną formalnością.

Szczecińska jest Stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej na rok 2023. W 2019 roku została laureatką Festiwalu "GoSee Awards" w Berlinie gdzie otrzymała Złoty Medal w kategorii "Ilustracja". W 2017 roku otrzymała Stypendium Artystyczne za całokształt twórczości Ello’s Creative Excellence Awards w Los Angeles. Jej twórczość była prezentowana m.in. w Muzeum Oscara Niemeyera w Brazyli oraz Palaise de Tokyo w Paryżu - przy współpracy z kuratorami z londyńskiego Double Decker. Prace wystawiała również na Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w Krakowie, w Galerii Sztuki Współczesnej w Katowicach, Soho Factory Warszawa, Galerii Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, Targach Sztuki Współczesnej w Monachium, Galerii Millepiani w Rzymie, czy Future Fest w Londynie - na wystawie towarzyszącej największemu festiwalowi w Europie na temat przyszłości. Prace jej były publikowane w wielu prestiżowych wydawnictwach m.in: Die Gestalten Verlag, Maomao, Anova czy RotoVision, oraz na łamach prasy m.in: Elle Decoration Magazine, Computer Arts Magazine, IdN Magazine, Varoom Magazine. Jako projektantka odpowiada m.in. za oprawę graficzną wnętrz pokoi w Hotelu Puro w Poznaniu czy Kinsterna Hotel w Grecji. Jest autorką murali dla Polskich Kolei Państwowych na dworcu Łódź Fabryczna, oraz serii murali dla Banku BGK - Warszawa Metro Centrum i Varso Place Complex. W 2019 wzięła udział w dokumencie emitowanym na antenie TVP2, na temat warszawskich murali. Dla Banku BGK stworzyła serię prac reklamujących Bank z okazji 95-lecia istnienia. 

Współpracuje z Galerią Sztuki- Art Maison Gallery, Poligonowa 1, Warszawa.

Komentarze wyświetlą się po weryfikacji przez moderatora, a ocena po zebraniu pięciu komentarzy.